Prvý deň, prvého ročníka modelárskeho festivalu je za nami. Tento deň sa odohrával v kľudnej atmosfére s malým množstvom návštevníkov, ktorý priebežne od rána nosili svoje modely do poobedňajších hodín. Organizátor urobil na prvom ročníku chybu a pripravil na modely málo miesta. Najkritickejšie to bolo v kategórii malých prúdových lietadiel do 1/72, dopriali im plochu hádam iba jedného štvorcového metra. Keď ich tlačili jeden k druhému tak tesne, že som mal pocit že ich začnú hádam aj stohovať na seba. Na toto som veľmi citlivý a keď mi niekto presúva model hore dolu niekoľkokrát do dňa tak mám z toho zlý pocit. Nepomohla ani prosba o pridanie ďalšieho stola, ktoré sa v telocvični nachádzali a boli voľné. Ale určite sa organizátor poučí a budúci rok bude viacej miesta.

Organizátor pripravil dokonca aj občerstvenie a čo ma prekvapilo bolo aj veľké množstvo cien, toto sa u nás často nevidí.

Prekvapila ma celkom veľká skupina modelárov so Slovenska. Čakal som ich menej.
Druhý deň, už bola výstavná hala zaplnená väčším množstvom ľudí ako v sobotu. Presne podľa plánu začalo vyhlasovanie, ktoré prebehlo v príjemnej atmosfére a veľmi rýchlo bez zbytočných prestávok. Každý ocenený súťažiaci dostal okrem pekného diplomu aj veľmi hodnotnú cenu v podobe stavebnice. Za toto treba poďakovať predovšetkým veľkému množstvu sponzorov. Vtipné bolo vyhlásenie ceny “Najväčší babrák”, ktoré si s patričnou hrdosťou prevzal jeden účastník. Toto by sa u nás zrejme neujalo.

Na záver by som chcel poďakovať za peknú súťaž a verím že sa v Nowom Targu uvidíme aj budúci rok. Však to máme na miesto menej ako 50km.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.