British Aerospace Harrier GR Mk.7 alebo 9 je posledná pozemná verzia najznámejšieho V/STOL lietadla. Od roku 2010 už nie je vo výzbroji RAF.  Krabička od firmy Revell obsahuje výlisky z foriem Hasegawy. Negatívne rytie je celkom plytké a na niektorých miestach neostré a trošku sa aj stráca. Diely až tak k sebe nesedia hlavne v miestach nasávacích otvorov do motoru Rolls-Royce Pegasus Mk. 105. Ventilátor motoru má v skutočnosti 26 lopatiek ale model ich má až 32. Rovnaký model od Hasegawy ale v mierke 1/48 ich má presne 26. Inžinieri v Revell-i si to ale nespočítali a spravili číslovanie iba do 26 a tak na dekáloch chýbajú do plného aj keď nesprávneho počtu.

Rovnako problematické je aj spasovanie krídla s trupom a s aerodynamickým prechodom pre krídlom. Vrchná časť je celkom dobrá ale spodnú treba vyplniť množstvom tmelu. Vlastne celá stavebnica potrebuje veľa času na tmelenie a brúsenie a následne opravovanie rytia paneláže.

Do kokpitu som použil farebné leptané diely od Eduardu a aj ich exteriérovú sadu postupne použijem. Pôvodné trysky nahradím rezinovými od Airesu.

Problematické je aj spasovanie jednotlivých závesníkov pod krídlami. Ak majú byť kolmo k zemi tak na jednej, zvyčajne vnútornej strane vznikne nepekná špára ktorú treba zatmeliť. Toto znemožňuje nastriekanie samostatných závesníkov a krídla kamuflážnou farbou a tak ich treba nalepiť pred nástrekom. Čo zase značne obmedzuje komfortnú prípravu povrchu a aj samotné striekanie.

 

Jeden komentár na “BAe Harrier GR Mk.7/9

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.