Štruktúra uhlíkového vlákna je imitovaná striekaním striebornej farby cez jemnú tkaninu na čierny podklad. Celé je to zalakované nasledovne dymovou farbou a polo matným lakom.

Predloha

Ten rám, úzka stavba, technické riešenia, dizajn…tu sú čísla zbytočné… proste DUCATI. Stačí sa len pozerať 🙂

Stavebnica

Po otvorení krabice na nás dýchne tradičná kvalita od Tamiye. V jednoduchosti nájdeme v nej biely rámček s dielmi kapotáže, strieborný (alebo šedý) rámček obsahuje diely motora a prednej vidlice, čierny s rámom, zadnou kyvnou vidlicou a kolesami a číry rámček so sklom a kolieskami na závodný stojan. Nemôžem si ale pomôcť a táto stavebnica mi príde trocha ako bokovka, alebo pokus o cost cutting. Možno je to tým, že sa stavebnica lisuje na Filipínach, možno nie, diely zo strieborného rámčeka boli dosť krehké a povrch mal jemnú krupičku. Mnoho malých detailíkov, ktoré podľa mňa výrobná technológia umožňuje bolo vynechaných a Tamiya ukázala napríklad na Honde 500 NSR ´84, alebo RC166, že ich urobiť vie. A tiež zamrzí okresanie detailov prednej vidlice na minimum, ktoré vyslovene núti do kúpy doplnkovej sady Front fork set na tento model. Samozrejme tieto nedostatky sú videné mojimi očami a krásny model vznikne aj bez doplnkov.

Stavba

Všetko sedí viac menej dobre. Skomplikoval som si ju skôr sám použitím detail setu od firmy Top Studio, ktorý obsahuje napríklad leptané brzdové kotúče, mriežku chladiča, hlavičky šróbov rôznych veľkostí a druhov, ktorých mimochodom na motorke vidieť hojne. Sústružené závažíčka na riadítkach, zadný tlmič a z neho vychádzajúce nádobky slúžiace na elektronickú reguláciu tlmenia (tie boli veru v stavebnici zobrazené biedne), a taktiež vlastnými doplnkami ako odlievané nádobky na brzdovú a spojkovú kvapalinu z čírej živice. Chcel by som ale upozorniť aj na problémové miesta stavebnice

Kapotáž bude v označenom bode odstávať, pretože jeden šróbik to dostatočne nepritiahne. Je nutné zlepiť bočné kapoty s predným štítom, čím ale strácame možnosť kapoty dávať dole. ja som uprednostnil estetiku pred funkčnosťou a ľutujem že som nezrušil aj šróbiky. Nevyzerá to najlepšie, ale skoro do konca stavby som nebol rozhodnutý či bude vidieť aj niečo viac z motora. Najlepšie sa to lepí zvnútra a je dobré nechať si možnosť odkrútiť prednú vidlicu až do konca stavby, aby sa tam dalo ľahšie dostať.

 

 

 

 

Pilóniky označené šípkou je nutné zbrúsiť zospodu najmenej o milimeter, aby nebránili priliehaniu bočných častí podsedlovky ku sedadlu. vznikla by tam dosť veľká špára.

 

 

 

 

Vrchný diel podsedlovky a spodný “plast” so svetlom je nutné tiež zlepiť aby neodstávali.

 

 

 

 

 

 

Na spodnej časti sedadla je pin, ktorý sa má zasunúť do nádrže. Je nutné ho celý odstrániť aby dosadlo ku spodnej časti podsedlovej kapotáže. Sedadlo krásne drží na svojom mieste aj bez lepenia a spomínaného pinu.

 

 

 

 

 

Zrkadlá sa lepia na tupo a je to dosť problematické. Doporučoval by som použiť epoxid, aby zostal čas na korekcie.

 

 

 

 

 

 

Text, stavba a foto: Michal Celušák

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.